Wiosna, cieplejszy wieje wiatr…

Puk, puk… w okienko!

-Wyjdźcie dzieci prędko.

Idzie do nas wiosenka

i słoneczko świeci.

Idzie piękna pani

Z jasnymi włosami.

W zielonej sukience

wyszytej kwiatami.

 

W dniu dzisiejszym w MALUSZKU witaliśmy Panią Wiosnę. Z tej okazji odbył się spektakl pt. „Witaj Wiosno”. Przedstawienie było wykonane przez żłobkowe ciocie, które pieczołowicie przygotowywały się do występu. Główną bohaterką była oczywiście Pani Wiosna, ale oprócz Wiosny mogliśmy zobaczyć także bociana i żabki oraz Jasia i Małgosię żegnających Marzannę.Wszystkie dzieci z uwagą i zaciekawieniem przyglądały się wystąpieniu, a na koniec otrzymały po zielonym baloniku.

Wiosnę dzieci witały również w swoich salach. Grupa „Stokrotek” i „Tygrysków” uczestniczyła w zajęciach, podczas których toczyła się rozmowa o zmianach jakie zachodzą wiosną w przyrodzie. „Stokrotki” wspólnie z ciocią zasadziły hiacynty i żonkile, które codziennie pielęgnowane, mają cieszyć swoim urokiem. Dzieci z radością śpiewały wiosenne piosenki oraz wykonywały pracę plastyczną pt. „Bazie kotki”.

Nasze młodsze grupy „Kotki” i „Słoneczka” na powitanie Wiosny ubrały się na zielono. „Kotki” sadziły już wcześniej cebulki, które codziennie doglądają, wykonały również pracę plastyczną pt. „Zając”. „Słoneczka” wspólnie z ciociami odtańczyły wiosenny taniec oraz wykonały pracę plastyczną pt. „Biedroneczka”.

W MALUSZKU Wiosna już zawitała, miejmy nadzieję, że jej promienny uśmiech szybko rozgrzeje zmarzniętą jeszcze ziemię:)

 

 

Witaj Wiosno
19 marca 2021

Kontakt

logo Maluszek
Adres Wesołówka 9, 21-421 Tuchowicz
Telefon 508-061- 770 508-061- 888
E-mail maluszek@stanin.pl