Święto Niepodległości

11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dla uczczenia tego wydarzenia w kartach kalendarza 11 listopada zaznaczony jest na kolor czerwony jako nasze święto państwowe- Święto Niepodległości.

Z tej okazji 12 listopada 2019r. wszystkie dzieci z MALUSZKA uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla wszystkich Polaków dzień. Dzięki zaangażowaniu rodziców każde dziecko było ubrane w kolorach barw flagi narodowej.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Żłobka Anita Konieczna, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przed budynkiem żłobka. Wspólnie został odśpiewany hymn państwowy, po czym każde dziecko otrzymało balonika w kolorze białym lub czerwonym by wspólnie udać się na biało-czerwony spacer. Jak przystało na tradycję, każdy miał także przypięty kotylion.

Po spacerze dalsze obchody Święta Niepodległości opiekunowie prowadzili indywidualnie w grupach.

Najstarsza grupa- „Liski” obchody Święta Niepodległości rozpoczęła już w piątek 8 listopada poznając symbole narodowe oraz wykonując pracę plastyczną pt. „Godło”.  W tym dniu wysłuchały także wersję instrumentalną hymnu państwowego. Natomiast w dniu wspólnych obchodów po spacerze grupa wykonała pracę plastyczną pt. „Mapa Polski”.

Dzieci z grupy „Jeżyki” w tym dniu wspólnie oglądały symbole narodowe- flagę i godło, które panie w zrozumiały dla dzieci sposób opisały.  Dzieci wykonały także flagę Polski, utrwalając przy okazji jej kolory.

Grupa „Myszki” świętowanie rozpoczęła już z samego rana od zabawy z białymi i czerwonymi balonikami. Tego dnia także utrwalanymi w tej grupie kolorami był biały i czerwony. Grupa „Myszki” wykonała wspólną pracę plastyczną „Jesteśmy Polakami”.

Najmłodsza grupa „Rybki” swoje obchody Święta Niepodległości kontynuowała po drzemce wykonując wspólnymi siłami dużą flagę.

W ciągu dnia, z każdej sali dobiegały melodie pieśni patriotycznych. Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota. Było uroczyście i kolorowo. Mamy nadzieję, że zapadnie on  w pamięci naszych „Małych Patriotów”.

13 listopada 2019

Kontakt

logo Maluszek
Adres Wesołówka 9, 21-421 Tuchowicz
Telefon 508-061- 770 508-061- 888
E-mail maluszek@stanin.pl