„Stokrotki”

„Stokrotki” to najstarsza grupa w żłobku. Dzieci w tej grupie są ciekawe świata, chętnie uczestniczą w zajęciach, doświadczając podczas nich wielu przygód. Dzieci mają swoje preferencje co do rodzaju zajęć, ale wszystkie lubią słuchać czytanych przez Panie bajek oraz wspólnie śpiewać poznawane piosenki. Wśród „Stokrotek” jest wielu artystów-malarzy, co widać podczas zajęć plastycznych. Wśród chłopców są tacy, którzy mają zadatki na bardzo dobrych architektów, budowniczych czy mechaników. Dziewczynki to bardzo dobry „materiał” na przyszłych opiekunów, np. w żłobku, mają bardzo dobre serce😊 Dzieci są koleżeńskie, dzięki czemu atmosfera w grupie jest wspaniała. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika z ich dziecięcych twarzy i naszych również.

Motto grupy to:

„Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie-naucz.
Jeśli nie wie-wytłumacz.
Jeśli nie może-pomóż.”
(J. Korczak)

„Tygryski”

Dzieci z „Tygrysków” należą do średniej grupy żłobkowej. Opiekunowie starają się, aby prowadzone przez nich zajęcia były zgodne z  potrzebami dzieci, a do tego były interesujące, uczyły poprzez zabawę oraz pobudzały w dzieciach ciekawość świata. „Tygryski” bardzo aktywnie w nich uczestniczą, przez co rozwijają swoją samodzielność, a także aktywność społeczną, poznawczą, językową, artystyczną i ruchową. Wszystko odbywa się w miłej i przyjaznej dzieciom atmosferze.

Myśl, która nam jest bliska w opiece nad dziećmi brzmi:

„Dziecko jest cudzoziemcem,
nie rozumie języka,
nie zna kierunku ulic,
nie zna praw i zwyczajów.(…)
Potrzebny przewodnik,
który grzecznie odpowie na pytanie.” (J. Korczak)


„Kotki”

„Kotki” to grupa dwulatków, bardzo zbliżona wiekiem do „Tygrysków”. Większość z dzieci po raz pierwszy przekroczyła próg żłobka, dlatego wrzesień był miesiącem, podczas którego  zapoznawaliśmy się, uczyliśmy zasad obowiązujących w grupie i w żłobku. Obecnie dzieci są otwarte oraz bardzo ciekawe tego co będą robić. Aktywnie i chętnie uczestniczą w zajęciach, lubią słuchać czytanych bajek, budować z klocków czy śpiewać piosenki. Panie w codziennej pracy zwracają uwagę, aby podejmowane aktywności z dziećmi wspierały ich  rozwój mowy, koordynację wzrokowo-ruchową czy percepcję słuchową.
„Kotki” cieszą się z pobytu na świeżym powietrzu, a w szczególności z zabaw na naszym placu. Na spacerze z zaciekawieniem obserwują zmieniający się krajobraz, nasłuchują i nazywają dźwięki  z otoczenia, podziwiają świat przyrody.

„Słoneczka”

„Słoneczka” to najmłodsza grupa w żłobku. Pierwsze dni były dla nich naprawdę trudne- szczególnie rozłąka z rodzicami, lecz z każdym nastepnym było coraz lepiej. Obecnie maluszki czują się wspaniale, atmosfera w grupie jest rodzinna. Panie czuwają nad bezpieczeństwem, starają się dostosować zajęcia do wieku dzieci w taki sposób, aby wspomagać ich rozwój i rozbudzać ciekawość świata. „Słoneczka” szczególnie lubią zabawy muzyczno-ruchowe, w których chętnie uczestniczą. Z każdym dniem podejmują nowe wyzwania, np. próbują samodzielnie jeść, rozpoznają swoje ubrania w szatni czy też miejsce do posiłku. Jeżeli warunki pogodowe są zadowalające, dzieci korzystają ze spacerów na świeżym powietrzu.

„… Dziecko rodzi się wszechstronnie uzdolnione, z pełną możliwością rozwoju we wszystkich kierunkach, potencjalną wybitną inteligencją i zadatkami na rozwijanie wszelkiej twórczości oraz z dużym talentem społecznym . Trzeba stworzyć mu możliwości ich maksymalnego rozwoju…”  (D. Lewis)

Grupa „Słoneczka” się nazywamy,
promienne uśmiechy od rana mamy.
Będziemy w żłobku odkrywać świat,
sprawdzać jak pachnie polny kwiat.
Przygód wiele przeżyjemy
z kolegami się zżyjemy.
Marzeń tysiąc mamy,
wszystkie tu spełniamy.
Obiadki chętnie zjadamy
i zdrowe brzuszki mamy.
W zajęciach chętnie uczestniczymy
nowych zabaw doświadczymy.
Każdy z nas o tym wie
co jest dobre, a co złe.  (Opiekunki grupy)